Projekty budynków usługowych i przemysłowych

Do grona budynków usługowych zalicza się wszelkie obiekty, które w swoim wnętrzu mają przestrzeń przystosowaną do wykonywania usług. Najpopularniejsze budynki usługowe to:

  • a. Sklepy, powierzchnie handlowe i lokale gastronomiczne
  • b. Siłownie, placówki fitness, i inne obiekty sportowe
  • c. Budynki biurowe czy domy weselne

Obiekty przemysłowe to budynki, które projektuje się najczęściej na potrzeby firm. Najpopularniejsze budynki przemysłowe to:

  • a. Budynki i hale produkcyjne
  • b. Montownie czy wytwórnie

Niejednokrotnie zdarza się, że projektowany obiekt łączy dwie funkcje usługową oraz przemysłową. Przykłady takich budowli, to m.in. warsztat samochodowy czy salon sprzedaży samochodów, który oprócz części w której naprawiane są samochody, posiada również część, w której klient może usiąść i poczekać na naprawienie samochodu od ręki. Często również hale produkcyjne łączą funkcję przemysłową (produkcja, wytwórstwo) z częścią sprzedażową. Najprostsze przykłady to piekarnie, które rozwożą swoje produkty, ale również posiadają część sprzedażową zlokalizowaną bardzo blisko budynku przemysłowego.

Nie ma znaczenia, czy chcą Państwo wykonać obiekt usługowy czy przemysłowy. Będą Państwo potrzebowali projektu architektoniczno-budowlanego oraz wsparcia architekta podczas podejmowania wielu decyzji. Zapraszamy do kontaktu.